Gimatic Otomasyon, 2010 yılından bu yana İtalyan Gimatic firmasının Türkiye iştiraki olarak hizmet vermektedir. Başlıca çalışma alanları fabrikalardaki taşıma uygulamalarına yönelik tutucu eller, hassas kızaklar, vakum ekipmanları, döner tablalar ve manipülatörlerdir.

Gimatic pnömatik tutucu konusunda uzmanlaşmış bir firmadır. Plastik, Taşıma üniteleri, Sensörler ve Mekatronik olmak üzere dört farklı ürün grubu vardır. Taşıma üniteleri ürün grubunda, taşıma uygulamalarında kullanılan tutucular, lineer hareket üniteleri, döner üniteler bulunmaktadır. Plastik ürün grubunda, plastik enjeksiyon makinesinden ürün alan robotların ucunda bulunan tutuculara yönelik ürünler bulunmaktadır. Sensörler ürün grubunda ise piston üzerinde kullanılan manyetik sensörler ve şok sensörleri bulunmaktadır. Mekatronik ürün grubunda ise elektrikli tutucu, lineer ve döner iş elemanları bulunmaktadır.

Gimatic, Türkiyede geniş stoğu, uzman kadrosu ve teknik departmanı ile müşterilerine en iyi çözümleri sunmak ve en hızlı hizmeti vermek amacındadır.